Op dinsdag 19 april 2011 is het 66 jaar geleden dat Nunspeet door de Canadezen werd bevrijd.

Traditiegetrouw is er op die dag bij het Canadees monument aan de Laan weer een korte herdenkingsplechtigheid. Om 18.45 uur houdt burgemeester Van Hemmen een toespraak. Na een minuut stilte speelt de Harmonie het Canadese volkslied en het Wilhelmus waarna een krans wordt gelegd. Iedereen is van harte welkom de herdenkingsplechtigheid bij te wonen.

Op 4 mei 2011 zijn er in alle kernen weer herdenkingsplechtigheden. De programma’s worden binnenkort gepubliceerd. 

Op dinsdag 3 mei 2011 zal er door het Christelijk Mannenkoor Assen een bevrijdingsconcert worden gegeven in Veluvine. Muzikale medewerking wordt verder verleend door Anja Lankamp (sopraan) en Jan Lenselink (vleugel). Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis.