Het initiatief van de Nunspeetse Oranjevereniging voor een vlaggenlijn  is bekroond met de Oranjestrik van het Nationaal Comité Inhuldiging. Namens het comité overhandigde burgemeester Van Hemmen de oranjestrik aan Kees van de Streek en Jacolien Ponsteen van de Nunspeetse Oranjevereniging. Het initiatief voldoet aan de voorwaarden dat het origineel, positief en authentiek moet zijn, en dat het aansprekend is voor een groot publiek en past binnen het thema ‘Mijn droom voor ons land: inspiratie voor onze Koning’.

Met de vlaggenlijn wil de Oranjevereniging invulling geven aan het landelijk thema. Alle leerlingen van de Nunspeetse basisscholen maken een vlag, met daarop een gedicht, een verhaal of iets anders, passend bij het thema. Van alle vlaggen wordt een vlaggenlijn gemaakt die opgehangen wordt bij de aubade in het Oranjepark op 30 april, en bij de festiviteiten op het marktplein en in de Dorpsstraat. Foto’s hiervan  worden opgestuurd naar www.mijndroomvooronsland.nl.

oranjestrikb (2) (Kopie)