In de komende weken wordt in de gemeente Nunspeet op diverse plaatsen en tijdstippen stilgestaan bij de bevrijding.

In het kader van 70 jaar vrijheid zijn er diverse herdenkingen, concerten en bevrijdingsfestiviteiten.

Op zaterdag 18 april a.s. wordt de Elspeet Memorial Tour gehouden, een herdenkings–bevrijdingstour met historische legervoertuigen, waarbij de gebeurtenissen van toen opnieuw voorbij komen. De tour gaat langs crashsites, historische beladen plaatsen uit de Tweede Wereldoorlog en oorlogs-monumenten in de gemeente Nunspeet.

Van 12.00 tot 13.00 uur houden de voertuigen een staticshow rond het Nunspeetse marktplein. Om 12.20 uur brengen hier de “No.1077 (Edambusters) Squadron RAFA” met een fly-over een luchtgroet en zullen ook als eerbetoon aan de omgekomen piloten in formatie over de Algemene Begraafplaats (Eperweg) vliegen .

Om 18.45 uur is er een herdenkingsplechtigheid bij het Canadees monument aan de Laan. Aansluitend om 20.15 uur geven de Nunspeetse Harmonie en het Nunspeets Mannenkoor een bevrijdingsconcert in de Dorpskerk. Afwisselend brengen ze indrukwekkende nummers ten gehore rondom het thema ‘vrijheid’.

monument