Gisteravond heeft koningin Beatrix aangekondigd op 30 april a.s. afstand te doen van de troon. De koningin is bijna 75 jaar en ze wil ruimte geven voor de volgende generatie. Dat is een verstandige beslissing die respect verdient.

Terugkijkend op de bijna 33 jaar koningschap heb ik veel waardering voor de koningin, ze heeft het uitstekend gedaan. Op de moeilijke momenten voor ons land liet ze zien dat ze er altijd was en dichtbij de mensen stond. Ook in moeilijke tijden in haar eigen leven heeft ze tomeloze inzet getoond voor Nederland. Daar mogen we haar zeer dankbaar voor zijn.

Ik zie de toekomst met vertrouwen tegemoet, zij het met een beetje weemoed. We zullen Beatrix allemaal gaan missen. Maar ik heb veel vertrouwen in onze aanstaande koning Willem-Alexander, die met Máxima zeker een goede koningin aan zijn zijde krijgt.

Kees van de Streek,
Voorzitter Oranjevereniging Nunspeet

WA en B